Opticauto logo

Vieme Slovenské ceny nového modelu Kia Rio 2017


Zverejnené: 30.11.-0001      Zaradenie:
Vieme Slovenské ceny nového modelu Kia Rio 2017

Po prvom stretnutí s novou Kia Rio sme boli príjemne prekvapený aký skok Kia Rio spravila oproti predošlej generácií. Ako aj po stránke designu tak aj po stránke pocitu z použitých materiálov. Na Slovensku bola Kia Rio 4. generácie predstavená v 3 motorizáciach. Aby sme v skrate zhrnuli naše pocity z prvej jazdy je to rozhodne zaujímavé auto do mesta a na mestské používanie, príjemne odhlučnený a komfortný podvozok.

Design rozhodne neurazí ! Designom sa mi nová Kia Rio naozaj veľmi podobná Hyundaiu i20 čo beriem ako veľké + kedže i20 je nádherné malé auto. Ale pozor ! Aj keď si objednáte lacnejšiu variantu nebudete mať pocit že bolo na vás šetrené. Menší display sa dá prežiť a rozhodne to nie je prekážkou ktorá by vám vadila pri bežnom používaní auta. Materiály použité v interiéry na prvý pohľad vyzerajú veľmi dobre. Keď by ste už ale chceli 7 palcový dotykový display + navigáciu musíte si nachystať viac ako 800€. A teraz už k cenám za najnižšie vybavenú Kiu Rio zaplatíte 9 990€ a za najlepšie vybavenú zaplatíte 14 990€ s motorom 1,4 CRDI.

Ceny sa môžu po čase jemne zmeniť ale ak by aj áno hneď vás budeme informovať. Kompletný cenník Novej Kia Rio 2017 TU Design Kia Rio vs Hyundai i20 i20vsrio