Opticauto logo

Toto je uplne nový nádherný peugeot 208 ! Tak toto sa naozaj podarilo !


Zverejnené: 24.2.2019      Zaradenie: Aktualita
Toto je uplne nový nádherný peugeot 208 ! Tak toto sa naozaj podarilo !

Peugeot predstavil úplne ale že úplne zbrusu nový peugeot 208, ktorý je v skutku nádherný ! Dovolím si tvrdiť že najkrajšie auto segmentu B aké som kedy videl ! Vzhľadom k tomu, že používanie automobilov sa mení a prechod na nové druhy energií prináša obrovskú príležitosť, je nový Peugeot 208 ponúkaný už od svojho uvedenia na trh s troma možnými pohony: elektrickým, benzínovým alebo naftovým.

Nový Peugeot 208 je postavený na modulárnej platforme CMP počas vývoja tejto platformi sa hľadelo hlavne na úspornosť. Čo sa týka designu ten je samozrejme veľmi subjektívny ale v každom prípade nová 208mička vyzerá naozaj dobre. Po vzore nového peugeotu 508 aj najmenšia 208 preberá tigrie zuby v dennom LED sietení. Keď sa pozrieme na novú 208 z pohladu trhu nenájdeme konkurenciu minimálne nie v takto kreatívnom vzhľade ako teraz predviedol peugeot. Trh je zaplavený obyčajnými autami s konzervatívnim designom ktorý neurazí ale ani nenatchne som ale presvedčený že nová 208mička rozhodne nadchne a nie len vonkajším vzhľadom!

Interiér tak ako aj exterier Peugeotu 208 je zbrusu nový. Veľká pozornosť bola venovaná veľkosti a usporiadaniu úložných priestorov vo vozidle nový Peugeot 208. Okrem vreciek vo dverách a schránky pred sedadlom spolujazdca sú v osi vozidla k dispozícii 3 odkladacie zóny (podľa verzie výbavy): veľký úložný priestor pod lakťovou opierkou medzi prednými sedadlami, ľahko prístupný odkladací priestor pred radiacou pákou,dômyselný uzatvárateľný úložný priestor v stredovej konzole, ktorý možno využiť pre indukčné napájanie telefónu, bez toho by bol zvonku vidieť.

Moderný koncept dopĺňa 5, 7– alebo 10-palcový dotykový displej infotainmentu, ktorý sa voľne vznáša nad centrom palubnej dosky. Kompatibilitu zabezpečujú platformy Apple CarPlay, Android Auto a Mirror Link. Sympatické je, že displej obsahuje kapacitné ovládače a že Peugeot zachoval aj klasické analógové tlačidlá vo forme klávesnice či analógový ovládač hlasitosti. Dobíjanie smartfónu má na starosti indukčný box v stredovej konzole. Aj „joistick“ automatickej prevodovky pôsobí na pomery nižšej triedy veľmi futuristicky ale zároveň sa vymyká normálu čo je fantastické !

Nový PEUGEOT e-208: e-motion Nový Peugeot e-208 je v ponuke hneď od uvedenia vozidla na trh. Vďaka 100% elektrickému motoru ponúka obratnosť a stimulujúce zážitok z riadenia: ⦁ motor s výkonom 100 kW (136 k) a krútiacim momentom 260 Nm (dostupné od 0 km / h) pre okamžitú reaktivitu; ⦁ tichý motor a nulové vibrácie; ⦁ technologické animácie na centrálnom displeji (zobrazenie fungovanie pohonu v reálnom čase). Nový Peugeot e-208 ponúka tri režimy riadenia: ⦁ eko: optimalizácia dojazdu, ⦁ normal: optimálny komfort pre každodenné používanie, ⦁ šport: prioritou je výkon a zážitok z jazdy, maximálny výkon a krútiaci moment (zrýchlenie z 0 na 100 km / h za 8,1 s). K dispozícii sú tiež dva režimy brzdenia prostredníctvom prevodové páky s príslušným typom regenerácie batérie.

O novom peugeote 208 budete rozhodne ešte počuť čo je však clekom podstatná informácia tak táto nová 208čka sa bude bude montovať u nás na Slovensku!

Zdroje: peugeot slovensko, autoroad.cz