Opticauto logo

Nová Škoda Scala vieme cenu! Objavila sa v českom konfigurátore.


Zverejnené: 24.1.2019      Zaradenie: Aktualita
Nová Škoda Scala vieme cenu! Objavila sa v českom konfigurátore.

Je to oficiálne tu! Škoda Scala sa objavila v českom konfigurátore čo znamená že vieme oficiálnu trhovú cenu. Aká je ?

Nebudeme vás natahovať, cena začína na 394 900 Kč čo je cca 13 609 eur. Toto rozhodne nie je zlá cena na to čo všetko vám nová Scala za tieto peniaze ponúkne. Avšak 13609 stojí úplný základ, ide o výbavu AMBITION keďže verzia ACTIVE sa už podla všetkého neponúka.

Za cenu 13609€ dostanete vo výbave LED predné svetlomety a LED zadné svetlá, Infotaiment Swing 6,5“ s Bluetooth, Svetelný asistent a aj Tempomat. Za túto cenu nečakajte zliatinové disky, keďže v tejto výbave máte jednu možnosť a to konkrétne oceľové disky s plastovými puklicami, ano je to úsmevné.

Naopak interiér aj pri tejto najnižšej výbave nevyzerá vôbec zle, áno nemáte multifunkčný volant ani vyhrievané sedadlá ale máte tam všetko čo potrebujete a vôbec to nepôsobí ako (social verzia).

Z pohľadu motorizácie máte na výber 2 motory a to konkrétne 1.0TSI (benzín) 85kw 6st. Manuál a 1.6 TDI (diesel) rovnako 85kw a rovnako 6st. Manuál. V tejto výbave máte na výber prakticky iba tieto 2 motory a iba v manuále. V každom prípade si myslím že motor 1.0TIS 85kw bude na tento typ auta úplne ideálny a nie je dôvod sa obávať !

Nakoniec sme sa dostali na cenu 410 000kč čo už nie je úplne málo a v cene nemáte veľké množstvo výbavy ako napr. automatická klimatizácia, senzory, vyhrievané sedadlá atd. Atd. Je už teda iba na vás čo si vyberiete, keďže tu už sa cenou blížime k Octavii, ktorá je v lepšej výbave za 510K czk. Ano je to horúca novinka ale je to na zváženie!