Opticauto logo

Nová Škoda Kamiq je úplne nový model od škody kombinuje eleganciu s praktickosťou SUV !


Zverejnené: 26.2.2019      Zaradenie: Novinka
Nová Škoda Kamiq je úplne nový model od škody kombinuje eleganciu s praktickosťou SUV !

Škoda rozširuje svoje portfólio vozidiel o zbrusu nové SUV Škoda Kamiq ide o tretí model suv pre európsky trh. Podobne ako u úspešných modelov Škoda KodiaQ a Škoda Karoq pochádza názov Kamiq z jazyka Inuitov. Popisuje stav, keď niečo prirodzene "padne ako uliate" za všetkých okolností.

V rámci obľúbeného segmentu mestských SUV v sebe vozidlo Škoda Kamiq spája klasické prednosti vozidla SUV, akými sú zvýšená svetlá výška a pozície sedadiel, s agilitou kompaktného vozidla. Nové vozidlo Škoda Kamiq, ktorý sa vyznačuje emocionálnym dizajnom a ponúka najmodernejšie asistenčné a infotainment systémy, veľkorysý priestor a mnoho prvkov Simply Clever, spĺňa nároky lifestylovo orientovaných zákazníkov i rodín.

Predok nového SUV, Škoda Kamiq charakterizuje široká predná maska ​​chladiča s dvojitými lamelami a typický tvar kapoty motora. Terénny charakter vozidla zdôrazňuje robustný predný spojler. Pri pohľade zboku pôsobí voz mohutným a dynamickým dojmom vďaka kolesám s veľkosťou 16 až 18 "a vysoké kapote motora. Tento dojem posilňuje línia strechy a veľká svetlá výška. Bok vozidla charakterizujú vyvážené proporcie, nadčasový dizajn a dynamický, športový vzhľad. Priznám sa že ked sa pozriem na Kamiq z profilu pripomína mi BMW X1 ale možno je to len subjektívny pocit.

Interiér: Prehľadný, priestranný a hlavne pohodlný:

Kamiq je druhý model značky Škoda s novým konceptom poňatie interiéru. Interiéru dominuje samostatný displej s uhlopriečkou 9,2 ", umiestnený v zornom poli vodiča, ktorý je jedným najväčších v triede. Charakteristická línia okolo samostatného displeja kopíruje tvar kapoty motora a vytvára tiež ergonomicky tvarovanú opierku ruky, ktorá ovláda dotykovú obrazovku čo rozhodle pozitívne. Na želanie dodávaný Virtuálne kokpit s 10,25 "displejom patrí k najväčším vo svojej triede. Prepracovaná prístrojová doska plynulo nadväzuje na emocionálnej dizajnový jazyk karosérie vozidla. Bočné prieduchy ventilácie siahajú až k dverám a opticky tak zväčšujú veľkorysú šírku interiéru vozidla Kamiq.